«

»

Wojna Zombie

Wojna Zombie

Do kin niebawem wchodzi ekranizacja książki Maxa Brooksa z Bradem Pittem w roli głównej. Przed premierą filmu przyglądam się samej książce, będącej swoistym zbiorem relacji ocalonych z Światowej Wojny Zombie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

4 komentarzy

 1. Mando pisze:

  Przesłuchałem. Bardzo dobry odcinek i sporo rzeczy się z niego dowiedziałem. Po pierwsze nie miałem pojęcia, ze „World War Z” jest ekranizacją tej książki. Samym filmem jakoś specjalnie się nie interesowałem, ale ostatnio zrobiłem sobie maraton startrekowo supermanowy i trailer strasznie mnie zachęcił. Choć twoje rozmyślania na temat tego jaki będzie ten film odebrałem trochę tak jakbyś szedł do McDonalda i oczekiwał, ze tym razem dadzą ci zdrową żywność :-) Dla mnie ten trailer to po prostu rozrywka i rozwałka i nie sądzę bym z tego filmu zapamiętał cokolwiek poza wybuchami, strzelaniem i góra ludzi.

  Co się tyczy książki (pierwszego Survivalu) to tak jak pisałem ci na maila, ja strasznie hejtuje ją od chwili premiery. Niby jestem fanem zombie i niby to dla mnie, ale dla mnie to było zawsze przekroczenie pewnej granicy i odcinanie kuponów. Oczywiście nie czytałem więc może się mylę, ale te recenzje w mediach działały na mnie jeszcze bardziej jak woda na młyn. Drugą część od razu zlałem. Sądziłem, ze to tez przewodnik czyli odcinanie kuponów z odciętych kuponów. No niestety nie sądzę by ktoś mnie kiedyś przekonał, ze warto przeczytać coś co jest podręcznikiem przeżycia w świecie opanowanym przez zombie :-) Szczególnie, ze z tego co widziałem te książki osiągają teraz dość konkretne ceny na allegro.

  Na WWZ może pójdę do kina, ale jakoś specjalnego ciśnienia nie czuję więc ostatecznie pewnie poczekam na dvd.

 2. Szymas pisze:

  Myślałem, że to Mando wcieli się w rolę zombie z końcówki ;) A co do książki – pierwszy tom wydało chyba jeszcze św.p. Wydawnictwo Red Horse. Ciężko przez to przebrnąć, ale jako ciekawostki książki Brooksa sprawdzają się doskonale.

  1. Mando pisze:

   Też przez chwilę myślałem, że Skura ma jeszcze moje jęki, których część wykorzystał kiedyś w audycji halloweenowej i będę znów zombie :-)

   1. Szymas pisze:

    Ja w sumie aż do tekstu o żulu myślałem, że to Ty ;) Ew. trochę przerobiony. Audycja ZKury wryła mi się w podświadomość :>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.