«

»

Grave Encounters i mockumentary

Czym jest mockumentary? Czym jest found footage? Czy warto obejrzeć Apollo 18 i Ostatni egzorcyzm? O tym wszystkim mówię przy okazji recenzji horroru Grave Encounters.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

10 komentarzy

 1. Mando pisze:

  Na Pyrkonie 2011 Orbitowski miał prelekcje o filmach FF i z tego co pamiętam bardzo to polecał. Ja cały czas nie oglądałem. A Spinal Tap widziałem za gnoja. Choć też najpierw zobaczyłem ich jak grali na Wembley dla Freddy’ego i cholernie mi się to podobało, a dopiero potem się dowiedziałem jaka była historia tego zespołu.

 2. Jerry pisze:

  hej,

  Jak ściągam plik na dysk nic go niestety nie odtwarza i podobnie mam słuchając ze strony. Coś się skopało z wpisem, czy może to coś po stronie mojego sprzętu?

  Pozdrowienia!

  1. Bartek "godai" Biedrzycki pisze:

    A teraz? Był jakiś błąd w pliku, ale powinno już być OK.

   1. Jerry pisze:

     Wszystko gra. Dzięki bardzo!

    1. Bartek "godai" Biedrzycki pisze:

      Nie ma sprawy.

 3. Skura pisze:

  Obiecany link : http://www.sosnowiec.info.pl/kultura-i-rozrywka/rozrywka/%E2%80%9Edokument%E2%80%9D-o-egzorcyscie,1,4,18519 
  Z moją recką, którą napisałem kilka dni po seansie, 2 lata temu. Chyba udało mi się nie zmienić zdania:)

  I oczywiście dziękuję za tak liczne komentarze ;)

 4. Jerry pisze:

  Przesłuchałem i może się nawet skuszę. Osobiście średnio lubię (i rozumiem modę na) mockumentary. A najbardziej mnie irytuje, że twórcy aby „urealnić” materiał kręcą w taki sposób, że przez pół filmu ja nie wiem co się dzieje na ekranie.

  Orbitowski o FF pisał także w wyborczej, choć akurat tam jest mniej o horrorach raczej. Dla zainteresowanych tematem: http://wyborcza.pl/1,76842,10863711,Trolle_jak_zywe.html

  A na Pyrkonie to z tego wynika Mando, żeśmy się mijali pewnie w drzwiach sali, a Ty byłeś w grupie „kingowców”, którą Orbitowski pozdrawiał na początku;)

  1. Mando pisze:

    Ciężko powiedzieć ale pewnie tak :-) Jak Orbit mówi coś o Kingowcach to zwykle do nas pije :-) Ale ta jego „prelekcja” była nie na tegorocznej edycji chyba, choć może już mi się mylić, bo 3 duże konwenty z rzędu były na tych Targach poznańskich. Ja siedziałem na glebie na samym przodzie, a na innych spotkaniach z Orbitem to już nie pamiętam. Spikniemy się za rok, albo na Polconie jak się wybierasz.

   PS. Tośmy se pogadali na temat pod podcastem Skury :-)

   1. Jerry pisze:

    Z tego co pamiętam to była na Polconie 2011. I było to na Targach Poznańskich właśnie. Na Polcon przynajmniej na jeden dzień będę chciał się wybrać, więc może się faktycznie uda spotkać jakość.

    No i przepraszam Skurę za wielki off top jaki się zrobił pod odcinkiem. Bardzo dobrym odcinkiem skąd inąd;)

 5. Szymasrlz pisze:

  Heh, miałem przesłuchać ten podkast już jakiś czas temu, ale niestety laptopa szlag trafił i tydzień zajęło mi odratowywanie danych, a potem zaczęła się sesja i tak jakoś wyszło, że dopiero dziś miałem okazję nadrobić zaległości.
  Skura, muszę przyznać, że to bodajże najlepsza ze wszystkich Twoich dotychczasowych audycji :) Słuchało się bardzo przyjemnie, montaż jest świetny, tempo mówienia wzrosło, zapodałeś sporo ciekawostek. Oby tak dalej! :)
  I zgadzam się w kwestii zakończenia filmu. A Twoja propozycja jest moim zdaniem świetna. Chciałbym zobaczyć minę ludzi w kinie po takim alternatywnym endingu :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.