«

»

Czarna kokarda

Zbiór opowiadań grozy. Zawiera 11 nie publikowanych wcześniej tekstów, większość wyłonionych w konkursie „Czachopisma” na opowiadanie o polskim odpowiedniku Jasona, Freddy’ego, Myersa, Frankensteina, Draculi itd.
Nakład limitowany, numerowany.

Spis treści:
1. DAWID KAIN – Drzemka w ziemi
2. HUBERT SZYCHOWIAK – Amator
3. MATEUSZ SPYCHAŁA – Powrót do przeszłości
4. ELIZA BERŁO – Czarna Kokarda
5. ROBERT CICHOWLAS – Krwavissimo!
6. KAZIMIERZ KYRCZ JR & ŁUKASZ RADECKI – Misja. Historia (nie)prawdziwa
7. JAGODA SKOWROŃSKA – Ona i On. Historia miłosna
8. RAFAŁ CHOJNACKI – Cmentarna opowieść
9. TOMASZ GRACZYK – Gra
10. MICHAŁ GALCZAK – Spowiedź
11. PAWEŁ BORUDZKI – Zmieniacz

http://grabarz.net/ – Strona „Grabarza Polskiego”
http://grabarzpolski.8merch.com/ – Sklepik „Grabarza Polskiego”

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

5 komentarzy

 1. godai pisze:

  Mają to w ebooku? Bo nakład wyczerpany. Chyba, że kiedyś mi pożyczysz przy okazji.

  1. Mando pisze:

    Ktoś pewnie ma :-) W sprzedaży na razie nie ma.

 2. Rafał Siciński pisze:

  Moim zdaniem nie warto. :) 

  Widzę, że Mando obniżył poprzeczkę… Jedyne opowiadanie które mi się szczerze podobało to „Powrót do przeszłości” Mateusza Spychały. Reszta albo taka sobie, albo słaba.To co teraz napiszę nie bierzcie za stroszenie piórek… Ostatnio robiliśmy konkurs na zimowe miniatury na CarpeNoctem. Przyszło dość sporo opowiadań, część taka sobie, ale część na poziomie o wiele lepszym niż w Kokardzie. A to był konkurs do serwisu internetowego, a nie do książkowej antologii robionej przez czasopismo. Albo przez te kilka lat poziom amatorskiego pisania podskoczył, ale ci co wybierali opowiadania kierują się dziwnym… kluczem :D

  1. Mando pisze:

   Ja też myślę, że tam mógł być naprawdę masakrycznie zły poziom z racji tego, że temat konkursu brzmiał „Polski Jason, Myers, Freddy itd.”. Niby bardzo ogólny bo chodziło po prostu o polskiego potwora, a pod to można podpiąć wszystko, ale wiesz jakie jest podejście młodych fanów, wszystkich jasonów, jasownowvorhesow, jasonow666, jasonów1999 itd. z for internetowych do takiej tematyki. Oczywiście nie wiem tego, bo nie czytałem żadnych opowiadań konkursowych poza tymi wyróżnionymi, ale biorąc pod uwagę target „Czachopisma” i biorąc pod uwagę fakt, że w kolejnym numerze pisma pojawił się długi artykuł pt. „Jak nie powinno się pisać opowiadań”, w którym poruszano takie punkty, o których właśnie myślę, to możliwe, że i sami organizatorzy nieświadomie obniżyli poprzeczkę, bo zakładam, że znowu setek tych opowiadań nie było. Ja tak jak powiedziałem w podcaście zupełnie inaczej odbierałem ten zbiór niż antologię z pierwszoligowymi nazwiskami i pewnie też mocno opuściłem poprzeczkę czytając, ale i tak uważam, że takie naprawdę SŁABE były 2-3 opowiadania i nadal uważam, że tekst Roberta był znacznie lepszy niż z „pierwszoligowej” antologii :-)

 3. Jerry pisze:

  Czuję się zaintrygowany. Też lubię tego rodzaju antologie, a o tej wcześniej nie słyszałem.

  Jeżeli Ci pasuje pióro Dawida Kaina to publikuje on też w ramach autorskiego projektu Niedobre Literki (zresztą tak jak Kazimierza Kyrcza jr). W ogóle dla fanów pokręconych historii opowiadania ukazują się tam bardzo często. Jak to bywa są różnej jakości, ale zdarzają się prawdziwe perełki.

  @google-4ee10a34fd8f3928ca0c3c9e154321c1:disqus Bez fałszywej skromności. Co prawda z werdyktem się nie zgadzam (odwrócić tabelę, „Nie o taką wojnę walczyliśmy” na czele), ale bardzo podobały mi się wszystkie wyróżnione przez Was opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.